ISBN:9788380923577

Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz

Autor: Michał Wyrwiński, Arkadiusz Michalak, Małgorzata Sieradzka, Marian Zdyb, Janusz Raglewski, Jarosław Sroczyński, Marcin Mioduszewski, Justyna Rasiewicz Marek Szydło

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 1276

Opłacalność: 14.98 zł/100 stron

Marian Zdyb - profesor zwyczajny, doktor habilitowany nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie; sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, były sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego; autor ponad 30 książek oraz ponad 150 artykułów i innych publikacji z zakresu prawa administracyjnego, publicznego prawa gospodarczego, teorii organizacji i samorządu terytorialnego.

Małgorzata Sieradzka doktor nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie; adwokat prowadzący kancelarię adwokacką; członek Stowarzyszenia Prawa Konkurencji; członek CARS; specjalizuje się w prawie antymonopolowym, w tym w prawie konkurencji oraz prawie zamówień publicznych; prowadzi szkolenia; autorka i współautorka licznych publikacji naukowych, w tym komentarzy i monografii, glos do orzeczeń sądów krajowych oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

W publikacji w sposób przejrzysty i wyczerpujący omówiono zagadnienia zapobiegania i zwalczania nieuczciwej konkurencji w działalności gospodarczej, w szczególności produkcji przemysłowej i rolnej, budownictwie, handlu i usługach. Autorzy szczegółowo omówili katalog czynów niedozwolonej konkurencji oraz kwestie dotyczące odpowiedzialności cywilnej oraz karnej wynikającej z ich popełnienia. Drugie wydanie komentarza zostało poszerzone i uaktualnione o najnowsze zmiany legislacyjne oraz orzecznictwo sądowe, które ma istotne znaczenie dla praktyki stosowania ustawy. Ponadto, w sposób szeroki odniesiono się do piśmiennictwa polskiego i zagranicznego. Opracowanie ma charakter ekspercki - poglądy autorów wpłynęły niejednokrotnie na linię orzeczniczą sądów w sprawach nieuczciwej konkurencji. Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla sędziów, adwokatów, radców prawnych oraz pracowników administracji. Będzie również pomocnym źródłem dla przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych problematyką zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.105 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 191,20

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM epub pdf
  143,40 zł
w programie Nexto Premium
227,05 zł nexto.pl
bez DRM epub pdf
229,65 zł gandalf.com.pl
bez DRM epub pdf
239,00 zł virtualo.pl
bez DRM pdf
191,20 zł ibuk.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
215,10 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
215,10 zł zinamon.pl

Michał Wyrwiński - inne e-booki

Arkadiusz Michalak - inne e-booki

Małgorzata Sieradzka - inne e-booki

Marian Zdyb - inne e-booki

Janusz Raglewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Komentarz"