Temat: pakistan

Znaleziono: 29 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 40.14zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2012-02-08
  „Oriany Fallaci były trzy. Romantyczna młoda reporterka budziła moją sympatię. Dojrzała geniuszka wywiadu politycznego - zachwyt. Islamofobiczna eseistka pod koniec życia - konsternację. W tej książce jest to, co najlepsze w Fallaci....(więcej)
 • -50% Umma
  od 19.90zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2015-08-26
  Jeden z najbardziej znanych francuskich współczesnych reporterów, uhonorowany francuskim odpowiednikiem Pulitzera, przedstawia swoją wizję Wschodu – złożoność świata uchwycona w reportażu Montesquiou to odpowiedź na szerzącą się...(więcej)
 • od 23.20zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-11-17
  William Dalrymple, autor niemal magicznego opisu Indii zawartego w „Mieście dżinów”, powraca na subkontynent w serii znakomitych esejów. Na kartach książki znajdziemy 15-letnie partyzantki i królowe-wdowy, huczne zabawy na ulicach...(więcej)
 • To książka o wojnach, które toczą się na całym świecie. Tych głośnych i tych marginalizowanych, budzących tylko chwilowe współczucie. O ludziach, którzy żyją w poczuciu strachu i beznadziei, próbując odnaleźć sens w otaczającej...(więcej)
 • od 25.35zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2016-04-22
  Pakistan, szósty pod względem liczby ludności kraj na świecie, jedyne muzułmańskie państwo nuklearne, stanowi główny element systemu bezpieczeństwa Azji Południowej i istotny punkt odniesienia w polityce współczesnych...(więcej)
 • od 25.19 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Pierwsza i jedyna relacja komandosa sił specjalnych Navy SEAL, które doprowadziły do śmierci Osamy Bin Ladena NAKŁAD W USA ZWIĘKSZONO DO MILIONA EGZEMPLARZY! ATAK NA KRYJÓWKĘ BIN LADENA - RELACJA Z PIERWSZEJ RĘKI CAŁA, KONTROWERSYJNA...(więcej)
 • od 28.70 zł Brak ofert - premiera: 2014-05-20
  Filmowe obrazy masakry amerykańskiego oddziału najemników w Faludży błyskawicznie obiegły świat i wstrząsnęły opinią publiczną. Autorka tego przekazu, Jamy Ulan, z pochodzenia polska Tatarka, komandoska i...(więcej)
 • od 26.91 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-25
  Wychowana w rodzinie amerykańskich misjonarzy i gorliwych chrześcijan Josephine March w wieku osiemnastu lat poznaje z ust matki szokującą prawdę: biologicznym ojcem jej i brata bliźniaka, Chrisa, jest muzułmanin z Pakistanu, Sadik Ali...(więcej)
 • od 27.40 zł Brak ofert - premiera: 2015-12-21
  „Kobiety w islamie” to owoc podróży autorki przez Indie, Pakistan i Bangladesz w poszukiwaniu prawdy o miłosnym i erotycznym życiu islamskich kobiet. Nighat Gandhi nie zadowala się powielaniem schematów – interesują ją zagadnienia...(więcej)
 • od 29.90 zł Brak ofert
  Cała, kontrowersyjna prawda o obławie na Bin Ladena!Po raz pierwszy w historii: o najsłynniejszej akcji wymierzonej przeciwko terrorowi opowiada komandos, który brał udział w bezprecedensowej obławie.2 maja 2011 ok. godz. 1.00 czasu lokalnego...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 15.16 zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-03-25
  Prace nad „Mirażem” Andrzej Meller kończył w ogarniętej wojennym chaosem Libii. Z wyprawy do Azji na szczęście wrócił cały. Tylko raz złamano mu nos – w Ho Chi Minh, kiedy odmówił skorzystania z usług lokalnych prostytutek. Poza...(więcej)
 • dziś najtaniej - od 24.50 zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2021-01-13
  Himalaje. Większe, niż myślisz! Wiedza potoczna jest sumą uproszczeń. Mówimy: Himalaje, myślimy: Nepal. Tak zapewne odpowie dziewięć na dziesięć osób pytanych o położenie najwyższych gór świata. Z jednej strony...(więcej)
 • od 25.01 zł Brak ofert
  Jedna z pięciu powieści, które znalazły się w ścisłym finale konkursu Man Booker Prize. Fascynująca lektura dla wszystkich czytelników gotowych wysłuchać zupełnie nowego głosu w debacie po atakach na WTC. Pakistańskie miasto,...(więcej)
 • od 20.94zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2014-09-24
  Przekład z języka angielskiego Justyn HuniaSiedemnaście lat po napisaniu Among the Believers (1981) V.S. Naipaul, powieściopisarz, eseista, laureat nagrody Nobla, wraca do Indonezji, Iranu, Pakistanu i Malezji – krajów, w których...(więcej)
 • -10% Bransoleta
  od 25.70 zł Brak ofert - premiera: 2015-08-14
  Młoda pielęgniarka z Bostonu, Abby Monroe, która właśnie przeżyła zawód miłosny i straciła pracę w szpitalu, postanawia spróbować swych sił jako pracownik ONZ w jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc i światowej stolicy...(więcej)
 • od 20.20zobacz oferty z 14 księgarni - premiera: 2015-12-17
  Słownik niniejszy jest pierwszą publikacją w języku polskim omawiającą najważniejsze - zdaniem autorów - terminy i postacie mitologii hinduizmu, tzn. tej dominującej na obszarze Indii historycznych (Indie, Bangladesz, Pakistan, Nepal,...(więcej)
 • od 25.10 zł Brak ofert - premiera: 2016-02-17
  Sameem Ali opowiada historię swojego życia, krótkiego dzieciństwa i ucieczki z domu, który stał się jej więzieniem. Wychowała się w domu dziecka po tym gdy została porzucona przez rodziców. Kiedy ponownie trafiła pod...(więcej)
 • od 17.42zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2016-06-01
  Sukcesy marynarki indyjskiej nie uśpiły czujności jej dowództwa, które szczególnie obawiało się nowoczesnych pakistańskich okrętów podwodnych typu Daphne. Kiedy wieczorem 7 grudnia nasłuch namierzył transmisję radiową pochodzącą z...(więcej)
 • od 20.74zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-06-14
  Nie pozwoliła, by islam zniszczył jej marzenia. „Nazywam się Maria Toorpakai Wazir. Pochodzę z jednej z najbardziej niebezpiecznych części Pakistanu. Mój dom to siedziba talibów. Kobiety wiodą tu bardzo nieszczęśliwe...(więcej)
 • od 19.20 zł Brak ofert - premiera: 2015-08-24
  Joanna Kusy – Polka w środku muzułmańskiego świata – etnolog, szczęśliwa żona Pakistańczyka, mama kilkuletniego chłopca. Po wielu wahaniach zamieszkała w Karaczi z mężem i jego rodziną. Pakistan nie przestaje być dla niej...(więcej)
 • od 21.50 zł Brak ofert
  Pijani Bogiem, owoc wyjazdów dziennikarza i podróżnika Maxa Cegielskiego do Pakistanu w latach 2000–2004, to pełna reporterskiej pasji i oryginalnych obserwacji opowieść o barwnym i trudnym do przeniknięcia świecie pakistańskiego islamu,...(więcej)
 • od 29.90 zł Brak ofert
  Broń nuklearna w rękach Mudżahedinów? Najściślej strzeżona tajemnica amerykańskiego wywiadu Wojownicy Dżihadu, szpiedzy Waszyngtonu – kto jest kim? W Pakistanie mudżahedini uprowadzają grupę uczestników konferencji naukowej. Wśród...(więcej)
 • od 25.92 zł Brak ofert
  Historia pakistańskiej dziewczyny, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji. Gdy talibowie przejęli kontrolę nad doliną Swat w Pakistanie, jedna dziewczynka odważyła się im sprzeciwić. Malala Yousafzai...(więcej)
 • od 27.99 zł Brak ofert
  Akcja powieści toczy się w czasie upalnego lata w Lahore i przedstawia upadek Daru Shezada, młodszego bankiera ze skłonnościami do haszyszu i żartów. Jego poczucie niepewności wzrasta, kiedy ze Stanów wraca przyjaciel z dzieciństwa i...(więcej)
 • od 13.90zobacz oferty z 15 księgarni - premiera: 2015-12-17
  Zamach z 11 września 2001 roku bywa często oceniany jako istotna cezura oddzielająca "dwubiegunowy" wiek XX od wieku XXI. Obecne stulecie od samego początku jest przez wielu naukowców, polityków i ludzi mediów określane jako epoka...(więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: