ISBN:9788308058510

Zbrodnia hrabiego Neville'a

Autor: Amélie Nothomb

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Opłacalność: 22.23 zł/100 stron

Doskonała rozrywka! Amélie Nothomb w najlepszej formie. Autorka dostarcza nam kryminalnej zagadki, okraszonej szczyptą psychozy, doprawionej łyżką sarkazmu i garścią czarnego humoru.

Hrabia Henri Neville szukając swojej nastoletniej córki, która uciekła z domu, trafia do wróżki, gdzie odnajduje dziewczynę. Wieszczka przepowiada mu, że wkrótce stanie się mordercą jednego z zaproszonych przez siebie gości, w czasie trwającego garden-party. Ma to być ostatnie, słynne w całej okolicy, przyjęcie zorganizowane w posiadłości hrabiego, który stoi na krawędzi bankructwa. Neville w związku z przepowiednią nie zamierza jednak rezygnować z wyprawienia przyjęcia. Zastanawia się tylko których z zaproszonych gości szczególnie nie lubi. Doliczył się 25 osób. Córka hrabiego, nosząca imię Sérieuse (Poważna), była świadkiem przepowiedni i zamierza pomóc ojcu w podjęciu decyzji.

Co zdecyduje o zabójstwie? Czy na bieg wydarzeń będzie miała wpływ dramatyczna przeszłość hrabiego? A może tajemnica znajdzie wyjaśnienie w mrocznych murach posiadłości Neville’a lub w jego małżeństwie? Kto zostanie zamordowany podczas krwawej imprezy?

 

Belgijska pisarka Amélie Nothomb jest znana z ekscentrycznych nakryć głowy i krótkich, ale mocnych thrillerów, które szybko starą się bestsellerami. W swej najnowszej poweści również sprostała oczekiwaniom swoich fanów.

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

E-booki podobne do "Zbrodnia hrabiego Neville'a"