Ustawa o kredycie konsumenckim. Komentarz

Autor: Zbigniew Ofiarski

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Stron: 480

Opłacalność: 25.48 zł/100 stron

Komentarz zawiera systematyczną i wyczerpującą analizę przepisów ustawy o kredycie konsumenckim. Omówiono w nim m.in.: zasady i tryb zawierania umów o poszczególne rodzaje kredytów konsumenckich, zakres obowiązków kredytodawcy oraz pośrednika kredytowego, standardy dotyczące reklamy kredytów konsumenckich, warunki spłaty kredytu przez konsumenta przed terminem ustalonym w umowie, prawo konsumenta do odstąpienia od umowy. W książce przedstawiono również wnikliwą ocenę działań ustawodawcy w procesie dostosowywania procedur związanych z udzielaniem kredytów konsumenckich do standardów unijnych, których celem jest podniesienie poziomu świadczenia usług oraz pełniejsza ochrona praw konsumenta w warunkach gospodarki wolnorynkowej. Jest to istotny problem z uwagi na powszechny charakter umów kredytu konsumenckiego. Szczególny charakter kredytów konsumenckich wynika m.in. z możliwości ich udzielania nie tylko przez instytucje wyspecjalizowane w świadczeniu usług kredytowych (np. banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe), ale także przez innych przedsiębiorców, w tym takich, którzy nie podlegają nadzorowi ze strony Komisji Nadzoru Finansowego.

Publikacja uwzględnia obszerny przegląd aktualnego dorobku judykatury odnoszącego się do poszczególnych problemów związanych z przygotowaniem, zawarciem oraz wykonywaniem umowy o kredyt konsumencki.

Adresaci: Komentarz przeznaczony jest zarówno dla przedsiębiorców udzielających kredytów konsumenckich, jak i prawników specjalizujących się w prawie kredytowym. Może być również bardzo pożyteczną lekturą dla samych konsumentów, którzy już zawarli umowy o kredyty konsumenckie lub dopiero planują to uczynić.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.67 zł

Znaleziono 11 ofert ebooków od 122,32

Formaty Cena Księgarnia
epub pdf
  83,40 zł
w programie Nexto Premium
132,05 zł nexto.pl
epub pdf
132,05 zł swiatebookow.pl
epub pdf
133,58 zł gandalf.com.pl
epub pdf
139,00 zł legimi.com
epub pdf
139,00 zł virtualo.pl
epub
122,32 zł ibuk.pl
pdf
122,32 zł ibuk.pl
epub
125,10 zł ravelo.pl
epub
125,10 zł zinamon.pl
pdf
125,10 zł ravelo.pl
pdf
125,10 zł zinamon.pl

Zbigniew Ofiarski - inne e-booki

E-booki podobne do "Ustawa o kredycie konsumenckim. Komentarz"