Przemiany przestrzeni miejskiej Belfastu

Autor: Ewa Szczecińska-Musielak

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar

Oszczędzasz: 42%

Unikatowa w polskim dyskursie naukowym socjologiczna i antropologiczna analiza społecznych skutków konfliktu etnicznego, przez dziesięciolecia nękającego Irlandię Północną. To także książka o budowaniu społeczeństwa postkonfliktowego, nowego ładu społecznego, ujętego z perspektywy zmian w przestrzeni miejskiej stolicy, Belfastu.

Świetna książka Ewy Szczecińskiej-Musielak ma szansę trafić do szerokiego grona czytelników, a nie tylko do wąskiej grupy specjalistów. Napisana jest ładnym i przejrzystym językiem, stroniącym od sformułowań hermetycznych. Zawiera mnóstwo informacji, podanych w przystępny sposób, mimo że analizy mają charakter fachowy i zawierają odwołania do ogromnej literatury przedmiotu. Książka popularyzuje socjologiczną wiedzę o trudnej problematyce północnoirlandzkiego konfliktu i sposobach przetwarzania go w harmonijne współżycie społeczności zróżnicowanej pod wieloma względami. Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Ewy Nowickiej

Ewa Szczecińska-Musielak – socjolog i antropolog, jej zainteresowania naukowe od lat koncentrują się na szeroko rozumianej problematyce etnicznej, szczególnie na procesach kreowania tożsamości etnicznej, współczesnych sposobach jej „używania”, wreszcie na konfliktach etnicznych.

Najlepsza cena: IBUK
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.14 zł

Znaleziono 6 ofert ebooków od 15,00

DRM? Formaty Cena Księgarnia
bez DRM pdf
od 4,92 zł
(dostęp online)
15,00 zł ibuk.pl
bez DRM pdf
18,36 zł gandalf.com.pl
plik zabezpieczony DRM pdf
19,50 zł ravelo.pl
bez DRM pdf
od 18,01 zł
(dla stałych klientów)
20,01 zł ebookpoint.pl
bez DRM pdf
22,50 zł zinamon.pl
bez DRM pdf
25,83 zł publio.pl

Ewa Szczecińska-Musielak - inne e-booki

E-booki podobne do "Przemiany przestrzeni miejskiej Belfastu"