ISBN:9788373923911

Tango

Autor: Sławomir Mrożek

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Najniższa cena z poprzednich 30 dni: 6.75 zł.

Oszczędzasz: 30%

Wydając Tango w nowej szacie graficznej chcieliśmy przypomnieć, że ten dramat to nie tylko bardziej lub mniej lubiana lektura szkolna, ale najbardziej znany i najważniejszy utwór Sławomira Mrożka o społecznych zagrożeniach. Warto go poznać, warto do niego wracać – mamy nadzieję, że to nowe wydanie będzie do tego zachęcać.

W 2009 r. w Teatrze Narodowym Jerzy Jarocki po raz kolejny wystawił Tango. Okazało się, że choć od napisania tego tekstu minęło ponad 40 lat, wciąż mówi on o nas.

Tak pisała o tej premierze Aneta Kyzioł w „Polityce” (nr 46, 14 listopada 2009):

Jak dojrzeć w kulturze, która promuje cechy dziecka: radosność, otwartość, bezrefleksyjność. Gdzie pragnienie powagi jest obciachem, a dojrzałość, podobnie jak starość – obelgą. Wydaje się, że młodzi ludzie mają problem z rzeczywistością, którą wywalczyli także dla nich ich rodzice. Powodzenie książek i filmów o II wojnie światowej i tłumy w Muzeum Powstania Warszawskiego to nie tylko wyraz patriotyzmu młodych. Stoi za tym także zazdrość o czas, w którym wojna, walka wyznaczały prostą cezurę między czasem dzieciństwa a dorosłością. Chłopcy stawali się mężczyznami, dziewczynki – kobietami. Coś tracili, ale zyskiwali rodzaj powagi, której próżno szukać w dzisiejszym fajnym świecie. Pytanie, czy podobnie jak Artur nie jesteśmy tylko płaczliwymi dziećmi, które chciałyby dorosnąć, ale ciężaru dorosłości nie są w stanie udźwignąć. Okazuje się, że prawie pół wieku od napisania Tango wciąż idealnie opisuje nasze czasy.

Najlepsza cena: Publio
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 10.50 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
10.50 zł publio.pl
mobi epub
od 10.80 zł
(dla stałych klientów)
12.00 zł ebookpoint.pl
mobi epub
12.75 zł literackie.pl
mobi epub
13.05 zł ibuk.pl
mobi epub
13.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
  9.00 zł
w programie Nexto Premium
13.95 zł nexto.pl
mobi epub
od 9.99 zł
(w abonamencie)
15.00 zł legimi.com
mobi epub
15.00 zł woblink.pl
mobi epub
15.00 zł virtualo.pl

Sławomir Mrożek - inne e-booki

E-booki podobne do "Tango"