ISBN:9788381378826

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT Zmiany 2021

Autor: Radosław Kowalski

Wydawnictwo: Infor PL

Zarówno podatnicy CIT, jak i PIT odnajdą w tej publikacji praktyczne informacje o tym, jak efektywnie korzystać z ulg o charakterze innowacyjnym, tj. ulgi B+R oraz IP Box. Okazuje się bowiem, że chociaż te instytucje funkcjonują już w polskich podatkach, wielu podatników obawia się je stosować. Całkiem niepotrzebnie, pod warunkiem jednak, że podatnik rozsądnie posłuży się tym, co umożliwił mu prawodawca. Z tego powodu Autor – doradca podatkowy – wyjaśnia, w jaki sposób skorzystać z tych ulg, aby zmniejszyć zobowiązania podatkowe. Poradnik uwzględnia przy tym najnowsze zmiany w przepisach dotyczących ulgi B+R oraz IBP Box.

Z początkiem 2021 r. prawodawca wprowadza nowe przepisy, których celem jest stosowanie preferencyjnego opodatkowania CIT podatników, którzy postanowili inwestować w rozwój firmy. Chodzi o opcjonalne rozliczenie podatku dochodowego w ramach tzw. estońskiego CIT. Autor w bardzo przystępny sposób prezentuje zasady stosowania takich metod opodatkowania. Chociaż resort finansów – jako merytoryczny twórca przepisów – deklaruje, że są to rozwiązania nie tylko korzystne, lecz także bardzo łatwe w zastosowaniu, okazuje się, że nie zawsze tak jest. Dlatego niniejszy poradnik wskazuje, dla kogo wybór tzw. estońskiego CIT może być dobrym pomysłem i jak tego dokonać, aby nie okazało się to pułapką podatkową.

To przystępne opracowanie pomoże w pracy specjalistom z działów księgowych i biur rachunkowych. Zainteresuje też doradców podatkowych oraz zarządzających firmami.

ATUTY PUBLIKACJI:

Prosty język, praktyczne przykłady. Przystępny opis ułatwia zapoznanie się z trudnymi zagadnieniami.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.22 zł

Znaleziono 8 ofert ebooków od 40.85 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
40.85 zł litres.pl
pdf
43.06 zł vagabook.pl
pdf
od 39.74 zł
(dla stałych klientów)
44.16 zł ebookpoint.pl
pdf
od 4.92 zł
(dostęp online)
46.92 zł ibuk.pl
pdf
49.70 zł zinamon.pl
pdf
52.44 zł swiatebookow.pl
pdf
55.20 zł virtualo.pl
pdf
63.50 zł gandalf.com.pl

Radosław Kowalski - inne e-booki

E-booki podobne do "Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT Zmiany 2021"