ISBN:9788381379281

Rozliczamy najem

Autor: Radosław Kowalski

Wydawnictwo: Infor PL

Praktyczny poradnik dla osób osiągających przychody z najmu, jak poprawnie rozliczać się podatkowo. Szczegółowo i przystępnie omówiono w nim zasady opodatkowania najmu prywatnego, który jest rozliczany poza działalnością gospodarczą.

Podatnik w przypadku takiego najmu może wybierać pomiędzy ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych a opodatkowaniem dochodu według skali podatkowej (na zasadach ogólnych). Przy każdym z tych sposobów inaczej ustala się podstawę opodatkowania. Podatnik składa również inne zeznanie podatkowe. W opracowaniu Czytelnik znajdzie omówienie wszystkich różnic między tymi sposobami rozliczenia podatku. Dowie się m.in.: kiedy powstaje przychód z najmu i co jest tym przychodem, przy którym sposobie rozliczyć koszty i jakie rodzaje wydatków może zaliczyć do kosztów, jak amortyzować wynajmowane lokale, do kiedy zapłacić zaliczkę na podatek, a do kiedy ryczałt, w jakim zeznaniu rozliczyć ryczałt, a w jakim dochód opodatkowany według skali, jak odliczyć darowizny związane z przeciwdziałaniem COVID-19.

Autor swoją uwagę poświecił także zagadnieniom opodatkowania najmu przez obcokrajowców.

Wszystkie zagadnienia omówione są w jasny, praktyczny sposób, poparty licznymi przykładami oraz najnowszymi interpretacjami organów podatkowych. Pomocne również będą zamieszczone wzory umów oraz wypełnionych zeznań rocznych PIT. Publikacja zawiera przykłady rozliczenia dochodów uzyskiwanych z najmu zarówno w formie zryczałtowanej, jak i opodatkowanych według skali podatkowej.

Najlepsza cena: eBookpoint
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.12 zł

Znaleziono 9 ofert ebooków od 15.94 zł

Formaty Cena Księgarnia
pdf
od 14.35 zł
(dla stałych klientów)
15.94 zł ebookpoint.pl
pdf
16.07 zł ebuczek.pl
pdf
od 6.92 zł
(dostęp online)
16.93 zł ibuk.pl
pdf
17.33 zł gandalf.com.pl
pdf
17.90 zł zinamon.pl
pdf
19.92 zł legimi.com
pdf
19.92 zł swiatebookow.pl
pdf
19.92 zł virtualo.pl
pdf
19.92 zł litres.pl

Radosław Kowalski - inne e-booki

E-booki podobne do "Rozliczamy najem"