ISBN:9788394311872

Kuba. Syndrom wyspy

Autor: Krzysztof Jacek Hinz

Wydawnictwo: Dowody na Istnienie

Krzysztof Jacek Hinz rozpoczyna swoją opowieść o Kubie w dniu, w którym obudził go telewizyjny komunikat, że oto został wrogiem rewolucji. Paszkwilancki wstępniak o polskim dyplomacie napisał w „Granmie” sam Fidel…
„Kuba. Syndrom wyspy” to reporterska książka o wyspie Fidela Castro: o rewolucji i dysydentach, o Kubankach próbujących zdobyć podpaski i o Kubańczykach, którzy obrażają rewolucyjną poprawność obyczajową szortami i sandałami. Jest tu dawna świetność Hawany, do której uciekali przed prohibicją amerykańcy mafiosi, są prosięta hodowane w wannach i jest krowa, która została bohaterką rewolucji. Syndrom wyspy ma smak Cuba Libre!
Autor wrósł w kubańską rzeczywistość jeszcze w latach 70., kiedy pierwszy raz odwiedził wyspę w ramach studenckiej wymiany między bratnimi krajami. Wielokrotnie powracał na Perłę Antyli – najpierw jako korespondent, a później jako dyplomata ambasady RP. Jednak gdziekolwiek rzucił go los, zawsze towarzyszyło mu obsesyjne marzenie: żeby być świadkiem wielkich zmian na Kubie. I żeby być pierwszym, który ogłosi tę wiadomość światu.

Najlepsza cena: Legimi
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.16 zł

Znaleziono 4 ofert ebooków od 29.40 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
od 6.99 zł
(w abonamencie)
29.40 zł legimi.com
mobi epub
31.50 zł woblink.pl
mobi epub
31.50 zł publio.pl
mobi epub
od 30.24 zł
(dla stałych klientów)
33.60 zł ebookpoint.pl

Krzysztof Jacek Hinz - inne e-booki

E-booki podobne do "Kuba. Syndrom wyspy"