Temat: afryka subsaharyjska (czarna afryka)

Znaleziono: 19 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • -22% Amerykaana
  od 30.28zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2014-07-06
  Opowieść o miłości i problemach rasowych skupiona wokół młodego mężczyzny i młodej kobiety z Nigerii, którzy stają przed trudnymi wyborami i wyzwaniami, jakie stawiają im kraje, w których postanowili zamieszkać. Ifemelu i Obinze... (więcej)
 • od 27.41 zł Brak ofert - premiera: 2016-06-02
  Fascynująca saga rodzinna rozciągnięta w czasie na niemal 300 lat, dziejąca się na dwóch kontynentach, sięgająca korzeniami XVIII – wiecznej Afryki i dramatycznych wydarzeń jakie rozegrały się na zachodnim wybrzeżu... (więcej)
 • od 18.62zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-11-13
   Autorka bestsellerowej powieści Amerykaana zastanawia się, co to znaczy być dzisiaj kobietą i zachęca, byśmy wszyscy zostali feministami. Cieszący się wielkim uznaniem, skłaniający do refleksji bestseller z listy „New York... (więcej)
 • od 24.56zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2014-09-24
  Dziś wieczorem nie schodźmy na psy to porywająca opowieść o dzieciństwie spędzonym w Afryce – zniewalająco pięknym, ale i pełnym grozy, beztroskim, choć czasem bolesnym i trudnym. Alexandra Fuller przenikliwie opisuje tamte... (więcej)
 • od 39.00 zł Brak ofert - premiera: 2012-11-28
  Mało znana historia ludobójstwa plemion Herero i Nama w imperium kolonialnym Cesarstwa Niemieckiego to, zdaniem autorów tej wstrząsającej książki, zbrodnia, stanowiąca zapowiedź nazistowskiego planu Zagłady. Tak jak wielu innych Niemców... (więcej)
 • od 23.02zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2014-09-24
  "Zapraszamy w kolejną podróż z Paulem Theroux. Tym razem światowej sławy pisarz i podróżnik postanowił przejechać cały kontynent afrykański: od Kairu do Kapsztadu droga wiedzie wzdłuż Nilu, przez Sudan i Etiopię, Kenię i Ugandę,... (więcej)
 • od 22.41 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  "W połowie 2008 roku, po blisko trzydziestu latach tyrańskich rządów, przywódca Zimbabwe, osiemdziesięcioczteroletni Robert Mugabe, spotkał się ze swoim biurem politycznym. Właśnie przegrał wybory, ale zamiast oddać władzę,... (więcej)
 • -5% Południe
  od 28.40 zł Brak ofert - premiera: 2014-09-24
  Gdzie zaczyna się Południe? Czy granicę wyznacza Linia Brandta? A może szukać jej należy całkiem gdzie indziej? Czy Południe to pojęcie geograficzne, polityczne, ekonomiczne? Czy to styl życia? Klimat? A może to stan umysłu,... (więcej)
 • od 23.02zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-02-03
  Zabawny, barwny i przenikliwy reportaż z kolejnej podróży autora po tych rejonach Afryki, których nie znajdziemy w turystycznych przewodnikach. Znany już czytelnikom ze świetnej książki Safari mrocznej gwiazdy. Lądem z Kairu do... (więcej)
 • od 34.49 zł Brak ofert
  KOLEJNA POWIEŚĆ ZDOBYWCY NAGRODY IM. PHILIPA K. DICKA 2010 r. Jest rok 1863, ale nie ten, który być powinien. Czas bardzo zboczył z kursu i mają miejsce wydarzenia, które doprowadzą do niszczycielskiej wojny światowej. Premier lord... (więcej)
 • od 27.51 zł Brak ofert - premiera: 2017-05-11
  Anna Badkhen, dziennikarka portretująca życie w ekstremalnych warunkach, od rozdartego wojną Afganistanu po tereny amerykańsko-meksykańskiego pogranicza, dołącza do największej grupy nomadów w ich tradycyjnej, corocznej wędrówce. Z... (więcej)
 • od 31.50 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-12
  W nocy z 27 na 28 czerwca 2011 roku dwóch szwedzkich reporterów – Martin Schibbye i Johan Persson – dzięki pomocy antyrządowej partyzantki nielegalnie przekroczyło granicę Somalii z Etiopią . Po miesiącach przygotowań i kilku... (więcej)
 • od 18.84 zł Brak ofert - premiera: 2015-10-06
  W dwadzieścia lat po ludobójstwie Tutsi Jean Hatzfeld publikuje kolejną, czwartą już książkę poświęconą tragicznym wydarzeniom z kwietnia 1994 roku. Englebert to jeden z nielicznych ocalałych, potomek ostatniego króla Rwandy, filozof i... (więcej)
 • od 22.87 zł Brak ofert
  Planowała tylko dwutygodniowy urlop, ale po przybyciu do Mombasy poznała mężczyznę swojego życia – masajskiego wojownika. Corinne, Szwajcarka, została na Czarnym Lądzie na ponad cztery lata. Opuściła ojczyznę, dobrze prosperujący... (więcej)
 • od 26.90 zł Brak ofert
  Halima Bashir, urodziła się na sudańskiej pustyni w wiosce plemienia Zagawa. Dzięki wsparciu rodziny skończyła studia medyczne i  w wieku 24 lat wróciła w rodzinne strony jako pierwsza wykwalifikowana lekarka. Jednak ani osobiste... (więcej)
 • od 17.50 zł Brak ofert
  Ta historia biegnie przez tysiąc wzgórz wybijając bosy, przejmujący rytm... Wsłuchajmy się uważnie w okrutnie prawdziwą baśń o miłości i przyjaźni. O strachu, który nie paraliżuje odwagi. O ścięciu człowieczeństwa w myśl... (więcej)
 • W schyłkowym, wyjątkowo brutalnym okresie apartheidu w Republice Południowej Afryki czterech niezwykłych młodych fotografów - przyjaźniących się i zarazem rywalizujących ze sobą - tworzy grupę, w ramach której wspólnie przekazują... (więcej)
 • od 26.00 zł Brak ofert
  Wspaniała powieść jednego z najzdolniejszych nowojorskich pisarzy młodszego pokolenia. Hipnotyczna opowieść o kobiecie, która ma za sobą tak przerażające doświadczenia, że woli bezdomność i odrętwienie od nieuniknionej konfrontacji z... (więcej)
 • od 26.90 zł Brak ofert - premiera: 2015-08-12
  Amanda Lindhout w dzieciństwie uciekała od życia naznaczonego przemocą w świat wyobraźni. Przeglądając strony "National Geographic", marzyła o podróżach do egzotycznych miejsc. Po latach postanowiła zrozumieć świat i nadać swemu... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: