Temat: honor

Znaleziono: 110 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 20.20 zł Brak ofert
  Mroczna historia niesprawiedliwego wyroku, utraconej miłości i dziennikarskiej obsesji. W ciągu kilku miesięcy z japońskiego miasteczka znika bez śladu ośmiu mieszkańców, na progu ich domów za każdym razem... (więcej)
 • od 19.61zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-12-03
  Wspomnienia Johna Benetta-Książczyka - pilota Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, a po zakończeniu wojny czynnego oficera Królewskich Sił Powietrznych RAF. Poznajemy dzieciństwo bohatera, szkołę lotniczą, epopeję wojny 1939 roku,... (więcej)
 • od 38.70zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2020-09-15
  „Nie sądzę, by wynik tej bitwy był taki sam, gdyby nie wspaniałe polskie dywizjony i ich niezrównana waleczność” – gen. Hugh Dowding Przybyli, by walczyć za wolność Anglii i swojej ojczyzny. Przybyli, by walczyć z Niemcami.... (więcej)
 • od 30.46 zł Brak ofert - premiera: 2020-10-07
  Niewinna wyprawa z przyjaciółką do Szwajcarii, gdzie zdeponowane jest dzieło sztuki, staje się początkiem dramatu. Scott pokrzyżował plany światowemu mocarstwu i musi walczyć o życie i po raz kolejny o honor… O Autorze:JEFFREY ARCHER... (więcej)
 • od 16.80zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2019-08-22
  150 polskich pilotów myśliwskich stanęło 1 września 1939 roku do walki przeciwko 3500 samolotom hitlerowskiej Luftwaffe. Jednym z nich był Stanisław Skalski, oficer 4. Pułku Lotniczego. Pamiętnik najlepszego polskiego pilota myśliwskiego... (więcej)
 • od 21.90zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-09-16
  Ci cholerni Polacy, jak nazywał ich Churchill, to ludzie o niezwykłej odwadze i ogromnej fantazji. Żyli szybko, umierali młodo, a o ich wyczynach krążyły legendy. Jacy byli naprawdę, jak radzili sobie ze świadomością, że każdy dzień... (więcej)
 • Jak to jest, kiedy – choćby w najszczytniejszym celu – giną najbliższe nam osoby? Albo, kiedy ideał poświęcenia zderza się z bólem, banalnością, absurdem życia tych, którzy tego daru śmierci musieli być świadkiem?To trudne pytania... (więcej)
 • od 11.95 zł Brak ofert
  Kenna Lennox jest uosobieniem szkockich cnót: nieustępliwa, silna i honorowa. Kiedy jej bracia giną z ręki lorda Waltera, a siostra zostaje pohańbiona, Kenna poprzysięga zemstę. Udaje się do Francji ćwiczyć sztukę fechtunku, by po... (więcej)
 • od 28.58zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2007-01-01
  Rycerz kojarzy się z najwznioślejszymi cnotami i ideałami. Honor, lojalność, prawość, bezinteresowność i czystość wewnętrzna to – jakbyśmy dziś powiedzieli – jego cechy charakteru. W obronie swoich zasad był gotów... (więcej)
 •   zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2016-05-20
  Czym były chansons de geste? W dosłownym tłumaczeniu to pieśni o bohaterskich czynach. Opiewały męstwo średniowiecznych rycerzy, ich honor, uczciwość i głęboką wiarę. Nie da się jednak ukryć, że dziś opisane w nich postępowanie... (więcej)
 • od 34.00 zł Brak ofert
  Okrucieństwo starosty Ostasza przekroczyło miarę, którą są w stanie znieść mieszkańcy Doliny. Jeno i jego syn Mikołaj mają jednak pełne ręce roboty gdzie indziej. Mikołaj spełnia swój rycerski obowiązek na wyprawach wojennych – za... (więcej)
 • od 34.01 zł Brak ofert
  Czas mija, na mieszkańców Lipowej czekają nowe wyzwania. Pan Jeno jest cenionym doradcą Władysława Jagiełły, Hedwiga zaufaną dwórką królowej Jadwigi. Mikołaj, teraz już doświadczony rycerz, musi dzielić swój czas między szczęście... (więcej)
 • od 34.00 zł Brak ofert
  Barwna i fascynująca saga współczesnego autora, opisująca wielopokoleniowy ród polskich rycerzy na tle wydarzeń histo­rycznych poprzedzających bitwę pod Grunwaldem. W tomie 1. „Krew z krwi” Kiedy Jeno zostaje w dzieciństwie... (więcej)
 • od 7.25zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2012-02-10
  Kodeks honorowy to publikacja, która stanowiła główną podstawę teoretyczną do organizowania pojedynków między polskimi gentlemanami w okresie międzywojennym. Znajdziemy tu informacje dotyczące obraźliwego charakteru plotki oraz... (więcej)
 • od 2.10zobacz oferty z 56 księgarni - premiera: 2014-11-14
  Pan Wołodyjowski – trzecia z powieści tworzących Trylogię Henryka Sienkiewicza wydana w 1888 roku. Fabuła powieści przedstawia wydarzenia historyczne w latach 1668–1673, z okresu wojen z Turcją. Ponadczasowa polska powieść ku... (więcej)
 • od 22.74zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2017-02-16
    Nauczyciel Sztuki to krwista i przewrotna powieść płaszcza i szpady, ale także coś więcej. To spotkanie z prawdziwym mistrzem – takim, o jakiego spotkaniu marzymy przez całe życie. To wciągający labirynt przygód i intryg, w... (więcej)
 • od 21.56zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2016-10-31
  Blisko 100 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w pół roku! Koszmar w pociągu, choć może okazać się wielki, będzie niczym w porównaniu z tym, który kryje się w tym domu Czy pociąg nie powinien być bezpiecznym schronieniem dla... (więcej)
 • od 15.62zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2018-07-19
  Fanfaron to powieść Michela Zévaco, francuskiego pisarza specjalizującego się w opowie-ściach „płaszcza i szpady”, okrzykniętego godnym następcą Aleksandra Dumasa. Historia była publikowana w odcinkach w dzienniku „Le Matin” od... (więcej)
 • od 15.27zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2018-07-19
  Fanfaron to powieść Michela Zévaco, francuskiego pisarza specjalizującego się w opowieściach „płaszcza i szpady”, okrzykniętego godnym następcą Aleksandra Dumasa. Historia była publikowana w odcinkach w dzienniku „Le Matin” od... (więcej)
 •   Brak ofert
  Kiedy uderzył szkwał historii, młody porucznik-pechowiec został kapitanem okrętu. Za załogę miał najgorszych zakapiorów i moczymordy wszelkich nacji - mechanika trzeciej młodości, którego rozumiała tylko jego papuga, kuka-ludojada... (więcej)
 •   Brak ofert
  Nad Karaibami wzbiera Czarny Szkwał, korsarska konkurencja knuje spiski sprzymierzywszy się ze Złem, a duchy dawnych piratów marzą o wolności. Dla dzielnej kaperskiej fregaty „Magdalena” nie ma już bezpiecznej przystani... Czyż może... (więcej)
 • -20% Najemnicy
  od 23.86zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2012-02-24
  Nie macie szans. Zupełnie nie rozumiecie, przeciwko komu wystąpiliście – mówił monotonnie. – Jesteśmy ludźmi. Zabijamy się nawzajem, topimy we własnej krwi, z której mogą się wynurzyć tylko najsilniejsi, najbezwzględniejsi z nas.... (więcej)
 • od 26.88 zł Brak ofert
  Pan Asano, władca Ako, wchodzi w zatarg z jednym z zauszników shoguna - magnatem Kira. W konsekwencji zostaje skazany na śmierć i zmuszony do popełnienia rytualnego samobójstwa. Jednakże jego samurajowie, pozbawieni swojego pana, stający... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert - premiera: 2012-10-11
  Powieść autorstwa Wincentego Łosia, wydana w 1905 roku. Opowiada o dalszych losach pani Appelstein, znanej czytelnikom z wcześniejszej powieści Ze Starżów pani Appelstein.   Wincenty Łoś (1857–1918) był polskim... (więcej)
 • od 4.99 zł Brak ofert - premiera: 2012-10-01
  Zbiór opowiadań autorstwa Wincentego Łosia. W tomie znalazły się takie utwory jak: Rezydent mojej ciotki, Bezik panny Rapalskiej, Mój rezydent.   Wincenty Łoś (1857–1918) był polskim arystokratą, a także zapalonym... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: