Temat: przemoc domowa

Znaleziono: 33 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 38.99zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2016-04-08
  Fascynująca książka o niewyobrażalnej zbrodni i jej sprawcy. Pol Pot – charyzmatyczny przywódca Czerwonych Khmerów odpowiedzialny za śmierć jednej czwartej ludności swojego kraju, a mimo to przez wielu swoich... (więcej)
 • od 24.56zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-01-29
  Prawo obowiązujące w Jordanii bywa bezwzględne wobec kobiet, a surowa obyczajowość sprawia, że w rolę sędziów nierzadko wcielają się bliscy. Nic dziwnego, skoro seks przedmałżeński sprowadza hańbę na całą rodzinę kobiety, która... (więcej)
 • od 43.99zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-06-24
  Lenin wymyka się schematom, którym podlegali wszyscy późniejsi dyktatorzy. Nie działał wyłącznie za pomocą terroru. Pod wieloma względami był fenomenem politycznym, demagogiem, szafującym obietnicami bez pokrycia, kłamstwami i... (więcej)
 • od 19.49zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-08-25
  Długo oczekiwany prequel bestsellerowego cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew" i początek osobnego podcyklu "Bukowski". Pierwsza polska space opera wydana w USA z rekomendacjami Davida Webera, Nancy Kress, Mike’a Resnicka, Jacka... (więcej)
 • od 21.76zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2014-08-19
  Fantastyka naukowa w najtwardszej odmianie, prawdziwa uczta dla miłośników gatunku! W połowie XXIV wieku ludzkość ma za sobą skok cywilizacyjny. W ciągu piętnastu pokoleń skolonizowano ponad tysiąc planet i zbadano kilkanaście tysięcy... (więcej)
 • -22% Toy Land
  od 19.42zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2016-03-16
  Genialna powieść science fiction przemycająca między wierszami elementy społeczno – politycznej kpiny. Pełna humory mieszanka fikcji i rzeczywistości, rozrywki i refleksji nad kondycją człowieka owładniętego rządzą władzy i... (więcej)
 • W marcu 2019 roku, po odbiciu z rąk dżihadystów ich ostatniej enklawy, wioski Baguz na wschodzie kraju, Syryjskie Siły Demokratyczne ogłosiły koniec kalifatu. Przez osiem lat wojny Syryjczycy oglądali coraz to nowe mundury – wojsk... (więcej)
 • od 17.90zobacz oferty z 4 księgarni - premiera: 2009-05-01
  Najnowszy zbiór opowiadań mistrza horroru, Stephena Kinga, zawiera 13 krótkich tekstów, w tym wiele nowych, nigdy dotąd niepublikowanych. Niewielka wyrwa w otaczającej nas rzeczywistości potrafi sprawić, że świat staje się przerażającym... (więcej)
 • od 29.61 zł Brak ofert
  Gdy zginął Velupillai Prabhakaran, przywódca Tamilskich Tygrysów, południową część Sri Lanki ogarnęła euforia. Ludzie tańczyli na ulicach, wybuchały petardy, przechodnie machali lankijskimi flagami, państwowa telewizja przerwała... (więcej)
 • od 19.44zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2020-03-12
  „Kiedyś wrócimy do Aleppo i odbudujemy pasieki, i przywrócimy pszczoły do życia”. Poruszająca serca i sumienia powieść o miłości, śmierci, poświęceniu i nadziei na lepsze jutro. Drogach ucieczki i marzeniu o powrocie do domu. Nuri i... (więcej)
 • od 19.52 zł Brak ofert - premiera: 2013-01-18
  Pod koniec dziewiętnastego wieku w Brazylii, na dzikich pustkowiach, żyjący w skrajnej nędzy biedacy zebrali się pod przywództwem charyzmatycznego proroka, Antônia Doradcy, i założyli swoje Święte Miasto, Canudos. Rząd młodej Republiki... (więcej)
 • Nowa powieść autorki bestsellerowego Domu duchów! Historia obejmująca dziesięciolecia i przemierzająca kontynenty, podążającą za dwojgiem ludzi, którzy uciekają przed wojną w poszukiwaniu nowego domu. Hiszpania, styczeń 1939... (więcej)
 • od 24.56zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2021-08-11
  Z przedmowami Magdaleny Kozłowskiej i Karoliny Koprowskiej oraz zdjęciami Davida Seymoura Szmuel Lejb Sznajderman, klasyk literatury jidysz, dziennikarz, eseista, reporter, jako korespondent gazet Hajnt i Nasz Przegląd wyruszył do Hiszpanii,... (więcej)
 • od 19.90zobacz oferty z 5 księgarni - premiera: 2015-11-25
  Wojnę domową w Hiszpanii uważa się powszechnie za prolog II wojny światowej, głównie z powodu wykorzystania na polu walki nowych taktyk i typów broni. Półwysep Iberyjski stał się poligonem doświadczalnym dla wojsk faszystowskich i... (więcej)
 • -23% Dość
  od 23.02zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-09-16
  Dość! – krzyczy Dorota Sumińska, bo jak nikt inny rozumie zwierzęta i z dnia na dzień coraz bardziej nienawidzi ludzkości, która uważa się za ważniejszą od wszystkiego, co człowiekiem nie jest. Zasiada na tronie świata i... (więcej)
 • Jak wygląda odwaga? Na co trzeba się zdobyć, by swoje działanie nazwać aktem odwagi? Do czego się posunąć? Jakie granice przekroczyć? Jakie tabu złamać? Trzynaście odważnych reportażystek opisało historie odważnych kobiet –... (więcej)
 • od 29.80 zł Brak ofert - premiera: 2018-04-01
  Najgłośniejsza i najbardziej wstrząsająca autobiografia 2012 w Wielkiej Brytanii - bestseller nr 1 Od stycznia w Top 10 „The Sunday Times” 3. miejsce na liście największej sieci księgarskiej WH Smith Trwają rozmowy na temat... (więcej)
 • od 27.90 zł Brak ofert
  Powieść obyczajowo-sensacyjna. Trzej młodzi mężczyźni zakładają się, który z nich uwiedzie spotkaną w barze, nieznajomą Suzy. Niewinna zabawa przeradza się w koszmar z dramatycznymi konsekwencjami, bo Suzy jest żoną zazdrośnika i... (więcej)
 • od 27.20 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-24
  Poruszające wspomnienia kobiety, która wychowała się podczas kambodżańskiej rewolucji. Oto opowieść niezwykła – zaniesie was w otchłań rozpaczy i ukaże potworności, które trudno ująć w słowa. Odsłoni przepych kultury... (więcej)
 • ŻD
  od 47.90zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2016-11-17
  Po odkryciu nowego gazu, na którym teraz opierał się cały przemysł światowy, Rosja została skazana na zapomnienie i izolację – złoża cudownego surowca zaczynały się dokładnie tuż za jej granicami. Kraj pogrążył się w wojnie... (więcej)
 • od 24.96zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2018-05-01
  Druga – po Sprzedanej – wstrząsająca brytyjska autobiografia 2012 Szokująca historia prawdziwa niewyobrażalnej przemocy domowej i dramatu okaleczonej matki opisana w bestsellerowej autobiografii Historia, która wstrząsnęła Wielką... (więcej)
 • od 17.82 zł Brak ofert
  Rozdzierająca serce historia córki prześladowanej wspomnieniami zbyt koszmarnymi, by pamiętać, zbyt bolesnymi, by zapomnieć     Pierwszy raz ojciec zbił mnie pasem, kiedy miałam dwa lata. Szybko nauczyłam się, że jego słowo jest... (więcej)
 • Wiele kobiet sądzi, że prawdziwą przemocą jest tylko przemoc fizyczna. Jednak choć przemoc emocjonalna, choć nie rzuca się w oczy i często nawet same ofiary jej sobie nie uświadamiają, może wyrządzić równie wielkie szkody. Susan... (więcej)
 • od 23.09 zł Brak ofert - premiera: 2017-07-19
  Zwykły wiosenny poranek w Reykjaviku. Thordis Elva żegna się z synem i partnerem, po czym wsiada do samolotu, żeby na krańcu świata spotkać się z mężczyzną, który kiedyś ją zgwałcił. W tym samym czasie Tom Stranger z Sydney też... (więcej)
 • Ta książka jest prawdziwą historią o Bożej mocy i łasce. To wspaniałe świadectwo wyzwolenia dla każdego człowieka, a szczególnie dla tych, którzy potrzebują wybaczyć to, co jest niewybaczalne, gdyż w istocie rzeczy... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: