Temat: wiersze

Znaleziono: 1000 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 21.50zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2013-10-09
  Nazywano go księciem poetów, debiut porównywano do debiutu Adama Mickiewicza, a dzieło jego życia Kwiaty polskie zestawiano z Panem Tadeuszem. Napisał wiele wierszy i piosenek, które przeszły do legendy: Miłość ci wszystko wybaczy... (więcej)
 • od 27.02 zł Brak ofert - premiera: 2017-02-01
  Po dwudziestu latach od Nagrody Nobla popularność dzieła Wisławy Szymborskiej nie słabnie. Ta poezja powściągliwości uczuć, przewrotnego humoru, filozoficznej głębi oraz przenikliwego namysłu nad tym, kim jest człowiek, doczekała się... (więcej)
 • od 21.50zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2011-01-01
  Pierwsza kompletna, oparta na materiałach źródłowych biografia Władysława Broniewskiego, ukazująca jego skomplikowane losy, fascynacje i rozczarowania polityczne, nieprzejednaną postawę polskiego patrioty, mimo pozorów uległości wobec... (więcej)
 • od 21.34 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-01
  "Ambicją całej twórczości Barańczaka będzie doskonałość tego, co starożytni Rzymianie rozumieli pod określeniem ars, sztuka rzemiosła. Dzięki temu także te wiersze, które przez krytyków niechętnych nowofalowej poetyce bywały... (więcej)
 • Jan Kochanowski kibicuje polskiej reprezentacji.Juliusz Słowacki snuje się po centrum handlowym.Wisława Szymborska pisze status na facebooka.Sylvia Plath walczy z dekoderem.Ignacy Krasicki pracuje nad profilem randkowym.Grzegorz Uzdański... (więcej)
 • od 70.00 zł Brak ofert
  W kawiarence „Sułtan” czy Ballada z trupem? Nie jesteśmy zmuszeni wybierać, obie piosenki znalazły się w jednym tomie. Oprócz tego cały cykl Divertimento, sztuka Balladyna ’68 i Autoportret z piosenką. Te dzieła dopełniają literacki... (więcej)
 • od 34.99 zł Brak ofert
  Po wydaniu tej legendarnej już książki Barańczak pisał dalej w sobie tylko właściwym, błyskawicznym tempie. Joanna Szczęsna, przyjaciółka poety i doskonała znawczyni tematu, uzupełniła to wydanie, dołączając nie tylko nowe... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 36.96 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2017-02-10
  Twórczość Wojciecha Młynarskiego jest nie do podrobienia. Trudną, czasami pozbawioną sensu rzeczywistość opisywał lekko i dowcipnie. Mistrz puenty, pisał dla największych. Jego teksty nuciła cała Polska, od „Jesteśmy na wczasach”,... (więcej)
 • od 28.00 zł Brak ofert - premiera: 2019-11-18
  Legendarną Ursulę K. Le Guin miliony czytelników znają jako autorkę niezwykłych powieści science-fiction, ale jej dorobek obejmuje znacznie więcej gatunków literackich. Szczególne miejsce zajmuje w jej twórczości poezja, którą Le Guin... (więcej)
 • od 45.07zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2017-01-01
  Obszerną prezentację mistrza dwudziestowiecznego dramatu i niepokojącego prozaika – w przekładach i z komentarzem Antoniego Libery – dzielimy na dwie części. Tom pierwszy zawiera dwadzieścia utworów dramatycznych, z klasycznymi już... (więcej)
 • od 39.90 zł Brak ofert - premiera: 2014-11-13
  Fragmenty dziennika jednej z najwybitniejszych poetek polskich obejmujące lata 2008-2010, ale opowiadające o jej całym powojennym życiu. Julia Hartwig sięga pamięcią wstecz aż po drugą połowę lat 40. i swój ówczesny pobyt w Paryżu na... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 19.14 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2020-10-26
  Kornel Filipowicz wrócił do pisania poezji w latach osiemdziesiątych, ale sam nie chciał nazywać tych utworów wierszami, wolał traktować jej jako prozę wierszowaną. „Niewola” ożyła w ostatnim czasie, krążyła po internecie.... (więcej)
 • od 24.91 zł Brak ofert - premiera: 2017-11-07
  W całej literaturze kanadyjskiej trudno o bardziej szczerą i odważną próbę uchwycenia prawdy ostatecznej. „Books in Canada” W tej modlitewnej, enigmatycznej, roztętnionej prozie poetyckiej Cohen prowadzi nas przez znajomy krajobraz... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 43.12 zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-12-17
  Wiersze znane i nieznane, śpiewane i nieśpiewane, już publikowane i całkowicie premierowe! Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne, satyryczne, dramatyczne, polityczne, rodzinne, osobiste, dla chłopców i dla dziewcząt. Dla... (więcej)
 • od 20.53 zł Brak ofert - premiera: 2013-12-06
  Wybór poezji Czesława Miłosza ukazuje się po raz pierwszy w serii Biblioteka Narodowa. Zdzisław Łapiński, wybitny badacz i krytyk literatury polskiej wieku XX, ukazuje we wstępie twórczość noblisty na szerokim tle historyczno-literackim.... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 33.88 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2013-08-09
  Wybór najpopularniejszych i najpiękniejszych piosenek oraz wierszy polskiej poetki! Agnieszka Osiecka miała wrodzony talent do pisania wierszy, które stawały się od razu chwytliwymi przebojami. Śpiewają je już od dziesięcioleci kolejne... (więcej)
 • od 21.34 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-01
  Jest to pierwszy, tak obszerny, wybór wierszy poetki, poszerzony o wiersze z ostatnich tomów: Trzecie błyski i Jasne niejasne. Poezja Julii Hartwig to poezja doskonała w swej formie: prostej, a zarazem wyrafinowej. Wiersze wybrane... (więcej)
 • „Jest więc taki świat,nad którym los sprawuję niezależny?Czas, który wiążę łańcuchami znaków?Istnienie na mój rozkaz nieustanne?” Poetycki świat Szymborskiej – świat rzeczy drobnych, ułamków codzienności, ale i spraw... (więcej)
 • od 16.99 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-01
  Ostatni, osobisty wybór u wierszy Zbigniewa Herberta, który można odczytywać jako jego testament poetycki. Zbigniew Herbert ułożył je nie chronologicznie, jak poprzednio, lecz tematycznie. Taki układ pozwala odczytywać na nowo to... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 27.02 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2021-06-23
  Dwadzieścia lat po śmierci Zbigniewa Herberta jego poezja jest ciągle szeroko komentowana przez badaczy literatury, wciąż inspiruje twórców. Nazwisko autora „Struny światła” wymienia się obok nazwisk największych poetów... (więcej)
 • od 20.99 zł Brak ofert - premiera: 2014-05-21
  Najgłośniejsza pisarka młodego pokolenia swoją najnowszą książkę kieruje do wszystkich pokoleń.  Jak zostałam wiedźmą to uniwersalna i nowoczesna opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci... (więcej)
 • od 28.56zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2014-11-13
  Drugi tom dziennika jednej z najwybitniejszych poetek polskich jest pod każdym względem kontynuacją tomu pierwszego. Julia Hartwig posługuje się formą dziennika, czasem mieszcząc się w granicach gatunku, kiedy indziej znacząco je... (więcej)
 • od 35.90 zł Brak ofert - premiera: 2015-04-29
  Wyjątkowa edycja dzieł zebranych Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego z okazji 110. rocznicy urodzin poety.  Konstanty Ildefons Gałczyński należy do najpopularniejszych poetów XX wieku. I choć mijają kolejne dekady, jego poetycka sława... (więcej)
 • od 31.90 zł Brak ofert - premiera: 2018-03-13
  Młynarski znany i niepublikowany. Wybór wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego o Polsce i Polakach. Autor w felietonach satyrycznych błyskotliwie obserwuje i punktuje polską rzeczywistość. Oprócz tekstów bardzo popularnych (takich... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 43.12 zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-12-17
  Wiersze znane i nieznane, śpiewane i nieśpiewane, już publikowane i całkowicie premierowe! Wiersze mniejsze. Wiersze większe. Liryczne, satyryczne, dramatyczne, polityczne, rodzinne, osobiste, dla chłopców i dla dziewcząt. Dla... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: