ISBN:9788380493667

Krew i burza. Historia z Dzikiego Zachodu

Autor: Hampton Sides

Wydawnictwo: Czarne

Stron: 608

Opłacalność: 5.79 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

Z rozmachem i swadą opowiedziana imponująca historia podboju Dzikiego Zachodu. W centrum opowieści znajduje się Kit Carson – żywa legenda, niepiśmienny człowiek gór, traper i żołnierz, znany ze swych niezwykłych przygód i brawurowych dokonań. Carson szanował zachodnie plemiona i zapewne rozumiał je lepiej niż jakikolwiek inny Amerykanin, a jednak zgodził się wykonywać rozkazy, które doprowadziły do upadku dzielnych Nawahów.

W 1846 roku Stany Zjednoczone, wiedzione ideą terytorialnego ekspansjonizmu, zwanego Boskim Przeznaczeniem, zaatakowały Meksyk, żeby zająć jego zachodnie terytoria; w konsekwencji rozpoczęły trwającą kilkadziesiąt lat walkę z plemieniem Nawahów, nieustraszonych władców rozległych górzystych pustkowi.

 

"Pierwsza imperialna wojna Stanów Zjednoczonych toczona poza ich terytorium. Podbój Nowego Meksyku i Kalifornii, eksterminacja kultury Nawaho. Wszystkie te wątki łączy postać Kita Carsona. Był pierwszym człowiekiem Dzikiego Zachodu, który stał się bohaterem popkultury, a równocześnie przyczynił się do końca swego świata. Cała ta historia jest niczym przetransponowana na literaturę faktu powieść Cormaca McCarthy’ego." Rafał Księżyk „Playboy”

"Dziki Zachód Sidesa to nie mityczna kraina z filmów z Johnem Wayne’em czy Clintem Eastwoodem, nie przypomina Bonanzy, nie jest pełen saloonów, kowbojów i rewolwerowych pojedynków w samo południe […]. Krew i burza jest po prostu jeszcze bardziej ekscytująca." James L. Swanson, „USA Today”

"Sides wziął na warsztat długi okres burzliwej historii amerykańskiego Zachodu i w perfekcyjny sposób stworzył portret najciekawszych wydarzeń w dziejach Stanów Zjednoczonych." Jeffrey Lent, “The Washington Post”

"„Krew i burza” to niezwykła opowieść o jednym z najważniejszych momentów w amerykańskiej historii. Wciągająca, monumentalna i po mistrzowsku napisana książka." „The Washington Post Book World”

"„Krew i burza” to niesamowita opowieść o podboju amerykańskiego Zachodu. Historia opisana przez Sidesa to jeden z najbardziej romantycznych i cenionych amerykańskich mitów o Dzikim Zachodzie." N. Scott Momaday „The New York Times”

"Autor pieczołowicie odtwarza dźwięki, zapachy i obrazy z amerykańskich szlaków, wplatając w historię portrety najważniejszych bohaterów tego czasu." „San Antonio Express News”

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.25 zł

Znaleziono 10 ofert ebooków od 35.18 zł

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
35.18 zł litres.pl
mobi epub
od 32.50 zł
(dla stałych klientów)
36.11 zł ebookpoint.pl
mobi epub
42.21 zł swiatebookow.pl
mobi epub
42.50 zł swiatksiazki.pl
mobi epub
46.90 zł ibuk.pl
mobi epub
  28.14 zł
w programie Nexto Premium
46.90 zł nexto.pl
mobi epub
46.90 zł virtualo.pl
mobi epub
46.90 zł publio.pl
mobi
44.60 zł zinamon.pl
epub
44.60 zł zinamon.pl
epub
47.90 zł
(z kodem prom.)
47.90 zł woblink.pl

Hampton Sides - inne e-booki

E-booki podobne do "Krew i burza"