Jest to wszechstronne i napisane przystępnym językiem opracowanie dotyczące aspektów prawnych działalności pracodawcy, istotnych w czasie kryzysu lub trudności gospodarczych.
Publikacja zawiera praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji prawa pracy, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. Należą do nich: przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania. W książce omówiono także szczególne rozwiązania, takie jak porozumienia kryzysowe zawierane z przedstawicielami załogi czy szczególny tryb przestoju ekonomicznego wiążący się z dostępem do finansowania ze środków publicznych.
Dodatkowo w publikacji przedstawione są istotne ramy prawa restrukturyzacyjnego oraz upadłościowego – zarówno z perspektywy pracodawcy, jak i pracownika.
Opracowanie zawiera także omówienie specustawy gospodarczej, która ma przeciwdziałać skutkom gospodarczym walki z epidemią koronawirusa.
Autorami publikacji są radcowie prawni i praktycy, którzy zajmują się doradztwem prawnym w codziennej działalności przedsiębiorców.

ATUTY PUBLIKACJI:
Wszechstronność, kompleksowość, prosty język.