Temat: cierpienie

Znaleziono: 165 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 28.41 zł Brak ofert - premiera: 2013-10-16
  W ekranizacji tego dzieła Cormaca McCarthy’ego zagrali Samuel L. Jackson i Tommy Lee Jones. W nowojorskim ciasnym mieszkanku spotykają się Czarny i Biały – uniwersytecki profesor, który utracił sens życia i żyje w świecie bez Boga i... (więcej)
 • -23% Dość
  od 23.05zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2020-09-16
  Dość! – krzyczy Dorota Sumińska, bo jak nikt inny rozumie zwierzęta i z dnia na dzień coraz bardziej nienawidzi ludzkości, która uważa się za ważniejszą od wszystkiego, co człowiekiem nie jest. Zasiada na tronie świata i... (więcej)
 • -23% Eli, Eli
  od 24.74zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2021-07-07
  Zapadająca w pamięć opowieść o biedzie, wykluczeniu i nadziei. A także o tym, gdzie leży granica między pełnym empatii patrzeniem a egoistycznym voyeuryzmem. Czy taka granica istnieje? Onyx to ulica slumsów w Manili, stolicy Filipin; to... (więcej)
 • od 18.61zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2016-10-25
  Rozwinięcie i uzupełnienie O fotografii. Mniejszy format książki, ale tekst równie ważny: autorka powraca do wielu kwestii poruszanych wcześniej, skupiając się jednak na zagadnieniu przedstawiania obrazów cierpienia w mediach,... (więcej)
 • od 14.94 zł Brak ofert
  Druga (po Tajemnicy Abigél) powieść najbardziej znanej węgierskiej pisarki współczesnej wydana pod szyldem wydawnictwa Bona. Nasycona psychologiczną głębią powieściowa rozgrywka dwóch silnych charakterów - sławnej pisarki i jej... (więcej)
 • od 27.99zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2014-01-08
  - Wszyscy lubimy i umiemy snuć narracje, ale jak pan opowiada to jest prawdziwe święto opowieści! - mówi prezes Tlołka do organisty Somnambulmeistra. Najnowsza powieść Jerzego Pilcha jest właśnie takim prawdziwym świętem opowieści –... (więcej)
 • od 20.66zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2020-05-20
  Już od ponad dwudziestu pięciu lat profesor David Nott – pracujący w londyńskich szpitalach chirurg ogólny i naczyniowy – co jakiś czas bierze bezpłatny urlop i wyrusza jako wolontariusz do najbardziej niebezpiecznych stref... (więcej)
 • od 78.80zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2021-02-22
  Zakończ wewnętrzną walkę i żyj w zgodzie ze sobą Zmagamy się z różnymi formami bólu psychicznego: trudnymi emocjami i myślami, nieprzyjemnymi wspomnieniami, niepożądanymi pragnieniami i doznaniami. Roztrząsamy je, martwimy się... (więcej)
 • -45% Niewierna
  od 24.15zobacz oferty z 1 księgarni - premiera: 2017-05-22
  Po trudnych doświadczeniach w młodości, wydaje się, że w wieku 24 lat Sara odnajduje szczęście. Uczy w szkole językowej i zakochuje się w jednym ze swoich uczniów.On – muzułmanin w pełni przystosowany do zachodniego stylu życia,... (więcej)
 • od 25.84 zł Brak ofert - premiera: 2013-05-31
  Niezwykła opowieść o pierwszej miłości rozkwitającej w czasach wojny. Tuż przed wybuchem II wojny światowej między Lenką, młodą studentką Akademii Sztuk Pięknych, a Josefem, studentem medycyny, rodzi się uczucie. Z nadzieją na... (więcej)
 • od 25.20 zł Brak ofert - premiera: 2014-10-15
  Najbardziej osobista i najbardziej przejmująca książka belgijskiego pisarza. Autor w zapisie choroby swojej matki wykracza poza ramy współczesnej prozy,  nie stroniąc od emocjonalności, sięga po język poezji najwyższej próby. Nie... (więcej)
 • od 23.32 zł Brak ofert - premiera: 2016-04-06
  Joe O’Brien to 43-letni policjant, który mieszka w jednej z irlandzkokatolickich dzielnic Bostonu. Jest oddanym mężem, dumnym ojcem czwórki dwudziestokilkuletnich dzieci i szanowanym funkcjonariuszem.Joe zaczyna doznawać problemów z... (więcej)
 • od 17.63zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2014-09-17
  Ewa Woydyłło prowadzi z czytelnikiem rozmowę o psychologii, rozumianej nie tylko jako gałąź nauki, lecz także jako kategoria praktycznych umiejętności składających się na doświadczenia i indywidualną mądrość życiową człowieka.... (więcej)
 • od 23.98zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2014-10-14
  To był moment. Reszta muzyków stroiła instrumenty. Peter uniósł rękę do węzła krawata i rozluźnił go. Przechylił głowę z lewej strony na prawą i rozpiął górne guziki białej koszuli. Pomyślała: chcę spędzić z nim resztę... (więcej)
 • Nadzieja jest mądrością umysłu i serca, która uczy skuteczniej niż sama ludzka wiedza. Serce potrafi lepiej pojąć to, co wydaje się niedostępne. Chrześcijaństwo nie zdołało jeszcze należycie docenić wielkiej siły przeobrażonego... (więcej)
 • Onkolodzy to żołnierze frontowi. Od lat na linii ich walki bez zmian. Wróg atakuje każdego roku około stu siedemdziesięciu, stu osiemdziesięciu tysięcy z nas, także dzieci. Co roku jedno średniej wielkości polskie miasto zachoruje więc... (więcej)
 • od 16.88 zł Brak ofert
  O poezji Autorki pisał m.in. redaktor z „Nowego Dziennika”. Nazwał jeden cykl wierszy poetki — reakcją poetycką na zdarzenia na Ukrainie. H. Birenbaum podkreślała prawo poetki do pisania, wręcz potrzebę — odnoszenia się do... (więcej)
 • od 31.99zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2015-02-20
  Jak to się dzieje, że ludzie odczuwają lęk?Skąd się on bierze?Czy można go pokonać?Jakie są możliwości terapeutyczne?Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w znakomitej książce wybitnego niemieckiego terapeuty – Borwina... (więcej)
 • od 15.52 zł Brak ofert - premiera: 2011-11-23
  Justine Dalvik mieszka samotnie w rodzinnym domu. Oboje rodzice już nie żyją, a dziewczyna wciąż nie może się otrząsnąć z koszmaru, jakim było jej dzieciństwo. Upokarzana i dręczona przez macochę nie miała wokół przyjaznej duszy.... (więcej)
 • od 27.00 zł Brak ofert - premiera: 2015-02-03
  Z muzyki łatwiej umierać, niż żyć, czego przykładem jest Jacek – pasjonat przymuszony do „wstrzeliwania” się w tematykę grantów i utrzymywania towarzyskich kontaktów z działaczami, których skrycie... (więcej)
 • od 24.82zobacz oferty z 13 księgarni - premiera: 2017-09-28
  Historia Camille Claudel opowiedziana jej samej przez Autorkę. Dzieciństwo na prowincji Francji, pobyt w Paryżu, którego barwne opisy przenoszą czytelnika do XIX wieku, kiedy przy kawiarnianych stolikach w oparach absyntu artyści dyskutowali... (więcej)
 • od 24.49zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2013-06-05
      Poruszająco o życiu rodzinnym Zeruya Shalev, jedna z najpoczytniejszych współczesnych pisarek izraelskich, powraca w głośnej powieści, która znalazła się na szczycie list bestsellerów już tydzień po publikacji. Znów po... (więcej)
 • od 16.80zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2015-06-25
  Podczas wymarzonej podróży do miasta zakochanych Laura i Dominik są najszczęśliwszą parą na świecie. Każda ich chwila pełna jest uniesień i wzajemnego zachwytu. Spacerując po paryskich uliczkach, planują wspólną przyszłość,... (więcej)
 • od 18.82 zł Brak ofert
  Północnokoreańskie obozy dla więźniów politycznych istnieją dwa razy dłużej niż stalinowskie łagry i dwanaście razy dłużej niż hitlerowskie obozy koncentracyjne. Jak dotąd nikomu urodzonemu i wychowanemu w takim obozie nie udało... (więcej)
 • od 18.64zobacz oferty z 12 księgarni - premiera: 2016-10-12
  Dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych jesteś całym światem. Gabriel Garcia Márquez Dla dziecka jesteś całym światem. Właśnie Ty, Mamo, Tato, Babciu, Dziadku, Ciociu, Wujku... Kreujesz jego świat, uczysz go... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: