Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście

Autor: Marcin Ciszewski

Wydawnictwo: WarBook

Stron: 224

Opłacalność: 11.69 zł/100 stron

Oszczędzasz: 25%

Zbeletryzowana historia Powstania Warszawskiego, literacka wędrówka po walczącej Warszawie.  Książka Marcina Ciszewskiego to oryginalna, autorska opowieść o jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski, powstała na fali popularności filmu dokumentalnego „Powstanie Warszawskie” zmontowanego w całości z archiwalnych nagrań Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej.

Po 70 latach taśmy filmowe z kronikami nagranymi podczas Powstania Warszawskiego ujrzały światło dzienne. Stało się to za sprawą Muzeum Powstania Warszawskiego, które postanowiło stworzyć pierwszy na świecie film opracowany w nowoczesnych technologiach, ale złożony w całości z materiałów dokumentalnych.

„Powstanie Warszawskie”, dramat wojenny non-fiction mówiący o wydarzeniach sierpnia 1944 roku, był polskim kandydatem do Oscara w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”. Na festiwalu filmowym w Gdyni zdobył nagrodę Orły dla najlepszego obrazu dokumentalnego i najlepszego dźwięku, a Stowarzyszenie Filmowych Reżyserów Dźwięku przyznało mu Złotą Szpulę.

Muzeum Powstania Warszawskiego, zainspirowane sukcesem filmu, zwróciło się do pisarza Marcina Ciszewskiego z prośbą o stworzenie literackiej wersji wydarzeń utrwalonych na kadrach filmu. Celem było przekucie poruszających kronik powstańczych na fascynującą książkę. Autor w swym dziele nie ograniczyłł się wyłącznie do interpretacji, ale stworzył porywającą opowieść stanowiącą dowód na to, że historia wciąż jest żywa i pełna wzbudzających emocje narracji.

Najlepsza cena: LitRes
LUB
Wyślemy Ci maila, gdy cena książki będzie niższa, np.19 zł

Znaleziono 12 ofert ebooków od 26,18

Formaty Cena Księgarnia
mobi epub
26,18 zł litres.pl
mobi epub
29,19 zł gandalf.com.pl
mobi epub
29,66 zł empik.pl
mobi epub
31,06 zł swiatebookow.pl
mobi epub
31,41 zł ravelo.pl
mobi epub
32,46 zł vagabook.pl
mobi epub
  20,94 zł
w programie Nexto Premium
33,15 zł nexto.pl
mobi epub
24,90 zł
(z kodem prom.)
34,90 zł woblink.pl
mobi epub
34,90 zł virtualo.pl
mobi epub
od 6,99 zł
(w abonamencie)
34,90 zł legimi.com
mobi epub
34,90 zł publio.pl
mobi
31,40 zł zinamon.pl
epub
31,40 zł zinamon.pl

Marcin Ciszewski - inne e-booki

E-booki podobne do "Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście"