ISBN:9788395029783

Zdradzeni i oszukani

Autor: Edward Mackiewicz

Wydawnictwo: Wydawnictwo e-bookowo

W książce swej powracam do dobrze znanych wszystkim Polakom tematów związanych z II wojną światową. Znamy z lekcji historii w szkołach oraz z radia, prasy, kina i telewizji bitewne relacje uczestników tych wydarzeń. Natomiast wydaje mi się, że przy tak wielkim zasobie wiedzy i materiałów na ten temat zapomniano tu o  najważniejszych polskich bohaterach tych zmagań wojennych, a przede wszystkim dotyczących kampanii wrześniowej. Pytałem młodych Polaków co wiedzą na temat polskich dowódców armii w tej tragicznej dla nas Polaków kampanii wrześniowej 1939 roku. Nic nie mogli mi oni powiedzieć na przykład, na temat ile mieliśmy tych armijnych związków wojskowych w przeddzień wybuchu  II wojny światowej i kto nimi dowodził. Wszyscy oni na jedną modłę odpowiadali, że byli to ludzie wielce bohaterscy i dzielnie bronili naszej ojczyzny przed atakującymi nas wrogami. Bo w PRL u uczono nas takiej historii, która miała wychowywać młodych Polaków w duchu socjalistycznego internacjonalizmu. W historii tej bohaterami w II wojnie światowej mogli być tylko dowódcy sowieccy.

 

Dlatego też czytając moją książkę pt. Zdradzeni i oszukani, młody czytelnik będzie mógł się dowiedzieć o wielu prawdziwych polskich bohaterskich dowódcach tamtych tragicznych lat. Dowie się on również i o gorzkiej prawdzie, że nie wszyscy byli w równej mierze bohaterscy i odważni.

Jako autor tej pracy starałem się być obiektywnym i nie kierowałem się, pisząc tę książkę, żadnymi osobistymi poglądami, lecz obiektywną wiedzą posiadaną na ten temat. Zachęcam do ciekawej lektury.

 

Autor

Wyślemy Ci maila, gdy książka pojawi sie w sprzedaży

Brak ofert. Niedługo mogą się pojawić, zajrzyj tutaj za jakiś czas

Edward Mackiewicz - inne e-booki