Temat: malarz

Znaleziono: 99 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 32.00zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2014-02-17
  Zdzisław Beksiński - wybitny malarz z rzeszą wiernych fanów, masą natręctw i kompleksów. Tomasz Beksiński - wielki radiowiec, którego opowieści o muzyce zmieniły fascynacje tysięcy Polaków. Zdzisław Beksiński... (więcej)
 • -60% Muza
  najtaniej w ciągu 30 dni - od 14.76 zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2016-11-24
  Kolejna rewelacyjna książka Jessie Burton, autorki bestsellerowej Miniaturzystki. Mądra, poruszająca, piękna powieść o kobiecości, miłości, wolności i sztuce. Jessie Burton po raz kolejny porywa nas w czarowny świat sztuki i... (więcej)
 • od 20.90zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2011-12-07
  Najnowsza powieść Houellebecqa, która stała się wydarzeniem, zanim trafiła do księgarń, a wkrótce po premierze została uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów oraz otrzymała wyróżnienie „Lista Goncourtów: polski wybór". Jed... (więcej)
 • od 30.46zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2021-04-15
  Takie twarze miewali słynni oszuści. Dzięki tej twarzy może być każdym: w Witebsku Mesjaszem, w Leningradzie — profesorem. Kiedy przyjeżdża do Warszawy, miejscowym wyznawcom przypomina Mickiewicza. Kiedy umiera... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 22.09 zobacz oferty z 8 księgarni
  „Wiedeń 1913” to próba rekonstrukcji świata, który odszedł bezpowrotnie wraz z I wojną światową, a jednocześnie wyprawa do źródeł nowoczesności. Rok 1913 to fascynujący czas ścierania się starych i... (więcej)
 • od 45.00 zł Brak ofert - premiera: 2015-11-18
  Nowa, pełna nieznanych informacji biografia geniusza malarstwa. Książka Naifeha i White Smitha rzuca nowe światło na głębokie zainteresowanie artysty literaturą i sztuką, jego nieobliczalne i burzliwe życie miłosne, ataki depresji i... (więcej)
 • od 30.87zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2018-02-01
  PO PONAD PÓŁ WIEKU OD ŚMIERCI CHURCHILLA JEGO NOWA BIOGRAFIA, AUTORSTWA THOMASA KIELINGERA, WZMAGA NIEUSTAJĄCĄ FASCYNACJĘ TYM NIEZWYKŁYM CZŁOWIEKIEM, WZBUDZAJĄC ŻYWE ZAINTERESOWANIE CZYTELNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE. Winston... (więcej)
 • od 39.99 zł Brak ofert - premiera: 2015-09-09
  Franz Kafka, sfrustrowany swoim mieszkaniem i pracą, pisał w liście do Felice Bauer w 1912 roku: „Czas jest krótki, moje siły ograniczone, biuro to horror, mieszkanie jest głośne, a jeśli przyjemne, proste życie nie jest możliwe, to... (więcej)
 • od 36.26zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2022-05-18
  Nieznana historia czterech niezwykłych kobiet - muz charyzmatycznego i kontrowersyjnego malarza, Egona Schielego. Laureatka Impress Prize For New Writers w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Impress Books. Autorka nominowana do nagrody... (więcej)
 • od 28.44zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2018-08-01
  Sztuka jest kłamstwem, które mówi prawdę. Paryż, pracownia malarska ukryta w pełnym zieleni zaułku. Madeline właśnie ją wynajęła, żeby odpocząć i cieszyć się samotnością. W wyniku nieporozumienia w to samo miejsce trafia... (więcej)
 • od 31.89 zł Brak ofert - premiera: 2011-03-09
  "Saturn", najnowsza powieść Jacka Dehnela, jednego z najgłośniejszych pisarzy młodego pokolenia, to przejmująca opowieść o życiu w cieniu geniusza. O niszczącej presji, jaką na syna wywiera potężny i despotyczny ojciec. Francisco Goya... (więcej)
 • od 27.91 zł Brak ofert - premiera: 2017-04-26
  „Najlepiej sprzedający się polski malarz”, „najpopularniejszy polski malarz swego pokolenia”, „najbardziej rozpoznawalny na świecie polski artysta” – media przyzwyczaiły nas, że po nazwisku Sasnal zazwyczaj następuje jakieś... (więcej)
 • od 19.90zobacz oferty z 10 księgarni - premiera: 2017-03-02
  Książka opowiada o skandalach zarówno tych artystycznych, jak i obyczajowych, które do żywego bulwersowały opinię publiczną. PODKOWIŃSKI, KOMORNICKA, PRZYBYSZEWSKA, KASPROWICZ. Okres Młodej Polski jawi nam się barwniej i bardziej... (więcej)
 • od 29.59zobacz oferty z 7 księgarni - premiera: 2022-10-26
  Czy miłość do malarza można pomylić z miłością do sztuki?Czy trzeba poświęcić siebie, by rozsławić najoryginalniejszego artystę na świecie?Czy próbując zadowolić wszystkich, można rozwijać się i żyć szczęśliwie?Lunia... (więcej)
 • od 35.90 zł Brak ofert - premiera: 2008-10-02
  Balzakiana, nowa książka Jacka Dehnela, to zbiór czterech minipowieści, zainspirowanych pisarstwem autora Komedii ludzkiej. Tematem tych historii są ludzkie tęsknoty, żądze i resentymenty, tłem zaś burzliwie zmieniająca się Polska kilku... (więcej)
 • od 31.99 zł Brak ofert - premiera: 2014-10-08
      Janusz Rudnicki, jeden z najważniejszych polskich pisarzy. W swoich esejach bierze na warsztat rozmaite postaci z panteonu literatów, postaci historycznych, oryginałów: od Danuty Wałęsowej poprzez braci Grimm, Kafkę, aż po Hitlera. Tom... (więcej)
 • „Ta książka nie jest biografią, na takie pewnie przyjdzie jeszcze czas. To zapis długich rozmów z wielkim artystą, ale przede wszystkim z człowiekiem, który skromnie twierdzi, że jego życiem rządzi przypadek, i umie z tego życia... (więcej)
 • Rozmowy naprawdę dużego formatu z tuzami polskiej kultury i polityki, zebrane w tomie „Życie. Przewodnik praktyczny”, nie mają wiele wspólnego ze zwyczajnymi prasowymi wywiadami. To głębokie, absolutnie szczere wyznania i zarazem lekcje... (więcej)
 • od 31.50 zł Brak ofert
  [font=Arial, Helvetica, sans-serif]Błyskotliwa i bardzo osobista biografia Rzymu od jego mitycznego założenia przez Romulusa i Remusa po czasy Berlusconiego. Autor, wybitny współczesny krytyk sztuki, zabiera nas w urzekającą podróż przez... (więcej)
 • od 17.95zobacz oferty z 22 księgarni - premiera: 2020-11-25
    Ekscentryczna Dora Maar, niezależna Victorine Meurent, tajemnicza Lisa del Giocondo czy twardo stąpająca po ziemi Catherine Bolnes – to tylko niektóre z kobiet kryjących się dziełami wielkich mistrzów. Małgorzata Czyńska udziela im... (więcej)
 • od 35.92zobacz oferty z 11 księgarni - premiera: 2022-12-05
  W trudnych czasach walki o emancypację walczyły o swoje prawa do nauki, uprawiania sztuki, pracy i samodzielności. Zofia Stryjeńska – „księżniczka polskiego malarstwa” – studiowała w Monachium przebrana za chłopaka. Helena... (więcej)
 • od 10.04 zł Brak ofert - premiera: 2012-02-08
  "Melancholio, Nimfo, skądżeś ty rodem?" - dociekał Słowacki i jego pytanie postawić można na nowo każdemu, kogo dotknęła, wszystkim bohaterom tej książki. Albrechtowi Dürerowi, posępnemu aniołowi o oczach jak świeżo wykopane... (więcej)
 • od 24.61 zł Brak ofert - premiera: 2017-05-31
  Profesor Wiesław Juszczak to człowiek orkiestra. Prawdziwy polihistor, jak w starych dobrych czasach określano człowieka biegłego w różnych dziedzinach wiedzy. Książka jest zapisem rozmów z profesorem, a ich tematem są różne dziedziny... (więcej)
 • od 34.20 zł Brak ofert - premiera: 2015-12-14
  Wielka panorama dziejów rosyjskiej kultury od drugiej połowy XVIII do końca XX wieku. Autor, znany historyk brytyjski, przedstawia koleje losu rosyjskich pisarzy, poetów, malarzy, kompozytorów i ich najważniejsze dzieła. Tytuł książki... (więcej)
 • najtaniej w ciągu 30 dni - od 25.55 zobacz oferty z 9 księgarni - premiera: 2019-03-20
  Oto następne białe króliki wyciągnięte z mojego kapelusza. W jednej z klatek Piłsudski, niechluj w kalesonach,stawia pasjansa czy będzie dyktatorem Polski, czy nie.I jedno ma tylko ten infantylny dziadek życzenie,żeby puszczać mu na... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: