Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza

Znaleziono: 521 e-booków
Sortuj: wg popularnościalfabetyczniewg cenywg liczby ofert

 • od 13.53 zł Brak ofert
  JERZY CHOCIŁOWSKI – absolwent wydziału prawa UW, dziennikarz, publicysta, tłumacz (m.in. „Wzynania chińskiej kurtyzany”, „W świecie wiatrui wierzb”, „Kwiaty śliwy w złotym wazonie”), autor książek reportażowych (m. in.... (więcej)
 • od 15.99 zł Brak ofert
  „Buenos Aires” Marty Handzlik to utwór o spełnionym marzeniu. Jego narratorka, będąc jeszcze licealistką, zafascynowała się utworami towarzyszącymi wchodzącemu wówczas na ekrany polskich kin filmowi Alana Parkera Evita, śpiewanymi... (więcej)
 • W okresie średniowiecza wykształciły się ideały kultury rycerskiej, która obejmowała wytyczne dotyczące nie tylko postępowania w walce, ale także związane z etyką życia codziennego. Aż do wieku XVII był to swoisty kodeks, wedle... (więcej)
 • od 26.00 zł Brak ofert
  Życie Ryszarda Wiercińskiego, do czasu choroby zdiagnozowanej w 2006 roku, było bardzo bogate. Swoim życiorysem mógłby uszczęśliwić minimum trzech facetów, jeśli tylko nie byliby impotentami. Niesamowite, trudne do uwierzenia, a przecież... (więcej)
 • od 19.75zobacz oferty z 6 księgarni - premiera: 2020-11-03
  Skrypt zawiera materiał wprowadzający do dziedziny sztuczna inteligencja. Jest podzielony na trzy części odpowiadające jej głównym działom: wnioskowaniu, przeszukiwaniu i uczeniu maszynowym. W opracowaniu sztuczna inteligencja jest... (więcej)
 • Filozofię języka najkrócej da się określić jako analizę znaczenia zdań i wypowiedzi. Prezentowana praca obejmuje przede wszystkim kwestie znaczenia i odniesienia, rozumienia i funkcji wyrażeń językowych. Omówiono podstawowe cechy... (więcej)
 • od 25.54zobacz oferty z 8 księgarni - premiera: 2020-09-09
  Celem pracy jest analiza i ocena w jaki sposób rozwój klasycznej teorii gier, a w szczególności gier pozycyjnych oraz rozwój gier komputerowych zaważył na rozwoju sztucznej inteligencji. Dotyczy to w szczególności gier pozycyjnych z... (więcej)
 • od 18.45 zł Brak ofert
  Damien jest pracownikiem warszawskiej korporacji. Wyróżnia się na tle swoich znajomych dwudziesto- i trzydziestolatków skomplikowaną osobowością – na którą duży wpływ wywarł jego przyjaciel, libertyn Krystek. Obserwujemy liczne... (więcej)
 • od 13.53 zł Brak ofert
  JACEK GAJEWSKI – urodzony 30.09.1974. w Sandomierzu. Prowadzi badania i przygotowuje rozprawę doktorską pod opieką naukową profesora Uniwersytetu Rzeszowskiego dr. hab. Wojciecha J. Cynarskiego. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek:... (więcej)
 • od 20.91 zł Brak ofert
  Na Ziemi nastąpił totalny regres. W niszczejących miastach gnieżdżą się nieliczni ludzie pospołu ze zmodyfikowanymi genetycznie myślącymi zwierzętami. Życie, pozbawione wyższych celów, grzęźnie w sporach ideowych i... (więcej)
 • od 23.37 zł Brak ofert
  „Dzienniki gracza” to świetna powieść dla młodzieży. Dzięki przygodom głównych bohaterów: Enthebila, Filiőna i Pitera Novelinga wkraczamy w fascynujący świat ludzi, elfów i krasnoludów. Ta opowieść zawiera wszystko to, co... (więcej)
 • od 17.22 zł Brak ofert
  „Zamaskowany” to powieść fantasy, której liczni bohaterowie walczą w imię spełnienia własnych nieodgadnionych pragnień. Z czasem pojawiają się dodatkowe motywacje do walki, a bohaterów (obu walczących stron) wspomagają runy i ich... (więcej)
 • od 17.22 zł Brak ofert
  „Gdzie ja jestem? Scenografia zerżnięta z Matrixa, dwa ogromne, stare, skórzane fotele, ustawione przy małym okrągłym stoliku, partia szachów w trakcie. Podłoga mlecznobiała. Dookoła nic, biało, pusto po horyzont. Naprzeciwko mnie... (więcej)
 • od 35.67 zł Brak ofert
  „Kiedy pierwszy raz usłyszałem tę historię, miałem mieszane uczucia. Byłem jeszcze młody i pełen ideałów. Nic nie wiedziałem o życiu i ludziach. Nie mogłem uwierzyć, jak bardzo okrutni mogą być. Przyszło mi to z trudem, ale stało... (więcej)
 • od 33.21 zł Brak ofert
  Jaiwa to wrzask. Jaiwa to krzyk. To wrzask i krzyk rozpaczy. Gniewu, a nawet wściekłości. Uporczywie natrętne, wręcz neurotyczne nawoływanie do naprawy człowieka. Po części autobiograficzna, po części alegoryczno-epicka opowieść o... (więcej)
 • od 24.60 zł Brak ofert
  Dorota Gałaszewska-Chilczuk – historyk, doktor nauk humanistycznych. Interesuje się historią społeczną i polityczną PRL, badaniem relacji miedzy państwem a systemem społecznym. Wśród jej najważniejszych prac są: Polityka państwa wobec... (więcej)
 • od 17.22 zł Brak ofert
  Napisana w lekkim, choć nie krotochwilnym tonie, na poły biograficzna, na poły fikcyjna powieść osadzona w realiach PRL-u. „Bulldog” – niczym rodzinna saga – wnikliwie opisuje losy pewnego zacnego warszawskiego rodu, wyraźnie... (więcej)
 • od 39.36 zł Brak ofert
  Niniejsza publikacja powstała w latach 2008-–2012 w toku studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej celem jest możliwie wieloaspektowe przedstawienie problematyki związanej z ochroną prawa do... (więcej)
 • od 31.98 zł Brak ofert
  „Testimonium” to zbiór niejednokrotnie wyróżnianych na portalu www.fantastyka.pl opowiadań spod znaku klasycznej science fiction, klasycznej, ale jednak dość odległej od tzw. hard SF, bazującej ściśle na naukowej futurologii. Co... (więcej)
 • od 18.45 zł Brak ofert
  Walter Jan Smyczek, urodzony w Rybniku, rocznik 1942, absolwent Technikum Budowlanego w Cieszynie, Studiował architekturę wnętrz w Darmstadt oraz marketing w Stuttgart w Niemczech. Pracował jako architekt w Wydziale Architektury koncernu Bayer... (więcej)
 • od 12.30 zł Brak ofert
  „Za wcześnie by wrócić” jest historią o wyborach. O tym, jaki wpływ mają na nasze życie. I o prostej miłości rodzica i dziecka. Historię wieńczą wiersze, które traktują o prostocie i urodzie wsi, religijności i... (więcej)
 • od 13.53 zł Brak ofert
  Trzech absolwentów Władysława IV, szkoły średniej na Pradze, po ukończeniu studiów wyższych na Uniwersytecie Warszawskim spotkało się przypadkowo w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia w delegacji Polskiej Akademii Nauk... (więcej)
 • od 17.22 zł Brak ofert
  Co robić, gdy za oknem szaro, mroźny wiatr wieje i tęskno za słońcem? Pomocna może być wyobraźnia i podróż nad Bałtyk. „Bałwany z morskiej piany” Joanny Chirkowskiej to zbiór wierszyków dla dzieci, gdzie poprzez pory roku –... (więcej)
 • od 15.99 zł Brak ofert
  „Mamy przed sobą opowieść mówiącą o niedługim czasie (czerwiec 1939 – marzec 1945), ogarniającą tragiczne dla nas lata i znaczną połać naszego kraju, która rozpoczyna się i kończy w Trzemesznie – miasteczku rodzinnym Autora.... (więcej)
 • Nie znam w historii żadnej wielkiej rewolucji społecznej – począwszy od: francuskiej, radzieckiej, polskiej czy pozostałych, które by z czasem nie zakończyły się – prostytucją, nie tylko polityczną. Obserwując postępujący upadek... (więcej)

Świat Czytników — wszystko o Kindle, czytnikach i e-bookach

Nowe artykuły: